English | Anasayfa

Hakkımızda

 

Ankara Ticaret Odası’na 27/8137 sicil no. ile kayıtlı TEKKON Mühendislik İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketimiz 1995 yılında kuruldu.

Tekkon, kuruluşunda, çevre teknolojilerinin uygulanmasında, su ve pis su arıtma tesislerinin projelendirme ve inşaatında uzun yılların birikimine sahip Ekotek şirketi ile aynı ortaklık yapısına sahipti.

 

Aksaray İçmesuyu Arıtma Tesisi, anahtar teslimi

Tekkon, Nisan 2004’ten beri Sika Yapı Kimyasalları Irak Dağıtıcılığını yapmaktadır.

Aynı zamanda, 2004 yılından beri, su ve pis su arıtma kimyasallarını Türkiye ve başka ülkelerden tedarik ederek, bu ürünleri Irak pazarıyla buluşturmaktayız. Tekkon'un su arıtma kimyasalları tedarikinde yüksek ticaret hacmi, yeteneği ve deneyimi UNICEF ve UNDP tarafından sağlayıcı listelerine dahil edilerek tescil edilmiştir.

Irak dağıtıcılığını yaptığımız ürünler arasında

·          klor gazı, payet kostik soda -- Koruma

·          klor tankları, yüksek basınçlı gaz kapları, yangı söndürme cihazları -- Bursan

·          alüminyum sülfat (pıhtılaştırıcı) – Dostel ve Coagulant

·          PE yalıtım ürünleri – Thermaflex

·          polimerler -- Ciba

·          katlanabilen sıvı saklama ekotankları – Histaş vardır.

 

 

65 kg klor tankları

 

Şubat 2006’da NQA tarafından ISO 9001 kalite yönetimi belgesiyle belgelendirildik ve bu tarihten beri sistemimiz düzenli aralıklarla denetleniyor.

TEKKON yerli pazar tecrübesiyle yurt dışı inşaat projelerine mal ve hizmet ihraç etmektedir. Bu tür faaliyetlere bir örnek, 2001-2004 yılları arasında, Morrison Construction Co. Ltd. UK firması tarafından Gürcistan Tiflis'te inşaatı gerçekleştirilen iki adet Marriott Otellerinin malzeme teminidir.